BTA24-800BW C
Symbol Micros:
TR024bta24-800bwc
Case : TO220
Triac; It=25A; Vdrm=800V; Igt=50mA; snubberless BTA24-800BWRG; BTA24-800BW-LGE;
Parameters
| Case: | TO220 |
| Current: | 25A |
| Gate current: | 50mA |
| Operating voltage: | 800V |
| Thyristor type: | Triac |
Manufacturer:: LGE
Manufacturer part number: BTA24-800BW RoHS
Case style: TO220
In stock:
290 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,8679 | 0,5472 | 0,4292 | 0,3891 | 0,3774 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BTA24-800BWRG
Case style: TO220
External warehouse:
600 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6336 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BTA24-800BWRG
Case style: TO220
External warehouse:
769 pcs.
| Quantity of pcs. | 150+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,7909 |
| Case: | TO220 |
| Current: | 25A |
| Gate current: | 50mA |
| Operating voltage: | 800V |
| Thyristor type: | Triac |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols