BTA41-1200B JSMICRO
Symbol Micros: TR040bta41-1200b JSM
Contractor Symbol:
Case : TO 3P
It=40A; Vdrm=1200V; Igt=50mA;
Parameters
Case: TO 3P
Manufacturer: JSMICRO
Current: 40A
Gate current: 50mA
Operating voltage: 1200V
Thyristor type: Triac
In stock:
25 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 5+ 30+ 150+ 300+
Add to comparison tool
Packaging:
30
Manufacturer: JSMICRO
Current: 40A
Gate current: 50mA
Operating voltage: 1200V