BTB16-600B STM
Symbol Micros:
TR016btb16-600b
Case : TO220
Triac; It=16A; Vdrm=600V; Igt=50mA BTB16-600BRG
Parameters
| Case: | TO220 |
| Current: | 16A |
| Gate current: | 50mA |
| Operating voltage: | 600V |
| Thyristor type: | Triac |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BTB16-600BRG RoHS
Case style: TO220
Datasheet
In stock:
44 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 50+ | 100+ | 500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,2039 | 0,7995 | 0,6172 | 0,5961 | 0,5728 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BTB16-600BRG
Case style: TO220
External warehouse:
11650 pcs.
| Quantity of pcs. | 400+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5728 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: BTB16-600BRG
Case style: TO220
External warehouse:
3197 pcs.
| Quantity of pcs. | 350+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5728 |
| Case: | TO220 |
| Current: | 16A |
| Gate current: | 50mA |
| Operating voltage: | 600V |
| Thyristor type: | Triac |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols