0031.1673 Schurter Holder
Symbol Micros:
Bu0031.1673
Case : Rys.0031.1673
Fuse holder; 5x20mm; 6,3x32mm; 10A; 250V; on panel, black; dimensions: 45x15mm; associated items: Bu0031.1661, Bu0031.1663; Bu0031.1653; Bu0031.1694; Bu0031.1693
Parameters
| Dimensions: | 45x15mm |
| Terminal pitch: | 0 |
| Fuse size: | 5x20mm; 6.3x32mm |
| Current: | 10A |
| Manufacturer: | SCHURTER |
| Operating voltage: | 250V |
| Accessories type: | Socket |
Manufacturer:: Schurter
Manufacturer part number: 0031.1673 RoHS
Case style: Rys.0031.1673
Datasheet
In stock:
65 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 100+ | 300+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,8279 | 1,4510 | 1,3120 | 1,2390 | 1,2178 |
Manufacturer:: Schurter
Manufacturer part number: 0031.1673 RoHS
Case style: Rys.0031.1673
Datasheet
In stock:
20 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 2+ | 5+ | 10+ | 20+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,8279 | 1,5853 | 1,3827 | 1,2838 | 1,2178 |
Manufacturer:: Schurter
Manufacturer part number: 0031.1673
Case style: Rys.0031.1673
External warehouse:
106 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,5896 |
| Dimensions: | 45x15mm |
| Terminal pitch: | 0 |
| Fuse size: | 5x20mm; 6.3x32mm |
| Current: | 10A |
| Manufacturer: | SCHURTER |
| Operating voltage: | 250V |
| Accessories type: | Socket |
| Colour: | Black |
| Mounting: | On panel |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols