0031.7601 Schurter Holder
Symbol Micros:
Bu0031.7601
Case : Rys.0031.7601
Fuse holder; 6.3A; 250V; 5.08mm; PCB; black; dimensions: 9,5x7,6mm; associated items: Bu166602
Parameters
| Dimensions: | 9,5x7,6mm |
| Terminal pitch: | 5,08mm |
| Fuse size: | N/A |
| Current: | 6,3A |
| Manufacturer: | SCHURTER |
| Operating voltage: | 250V |
| Accessories type: | Socket |
| Dimensions: | 9,5x7,6mm |
| Terminal pitch: | 5,08mm |
| Fuse size: | N/A |
| Current: | 6,3A |
| Manufacturer: | SCHURTER |
| Operating voltage: | 250V |
| Accessories type: | Socket |
| Colour: | Black |
| Mounting: | PCB |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols