CD4066 PDIP14
Symbol Micros:
UC066
Case : PDIP14
Quad Bilateral Analog Switch CD4066BE, CD4066BCN, MC14066BCPG, HEF4066BP, HCF4066BEY, HEF4066BTJ
Parameters
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Type: | Analog switch |
| Integrated circuit type: | Analog |
| Supply voltage range: | 3V~18V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Mounting: | THT |
| Case: | PDIP14 |
Manufacturer:: Texas Instruments
Manufacturer part number: CD4066BE RoHS
Case style: PDIP14
Datasheet
In stock:
1275 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 25+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,8789 | 0,5572 | 0,4756 | 0,4010 | 0,3823 |
Manufacturer:: Texas Instruments
Manufacturer part number: CD4066BE
Case style: PDIP14
External warehouse:
575 pcs.
| Quantity of pcs. | 25+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4201 |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Type: | Analog switch |
| Integrated circuit type: | Analog |
| Supply voltage range: | 3V~18V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Mounting: | THT |
| Case: | PDIP14 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols