CH CD100-100
Symbol Micros: CH CD100-100
Contractor Symbol:
Case : RysCH02c06
Solder Sn 60%; Pb 40%; flux: 2,5%; Reel: diameter 1,00mm; 1000g; Melting temperature: 183°C to 190°C
Parameters
Diameter [m]: 1mm
Melting point: 183°C~190°C
Alloy composition: Sn60Pb40
Mass: 1000g
Manufacturer: Cynel
In stock:
12 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 2+ 5+ 10+ 20+
Add to comparison tool
Packaging:
10
Diameter [m]: 1mm
Melting point: 183°C~190°C
Alloy composition: Sn60Pb40
Mass: 1000g
Manufacturer: Cynel
Detailed description
Solder alloy Sn 60%, Pb 40%.
Spool: diameter 1.00mm,
Weight 1000g.
Melting temperature: 183°C to 190°C