Connector MC 1.5/10-G-3.81 / 1803358 PHOENIX CONTACT
Symbol Micros: Z MC 1.5/10-G-3.81
Contractor Symbol:
Case : Rys.MC 1.5/10-G-3.81
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 10 POS 3.81mm Solder RA Side Entry Thru-Hole Cardboard
Parameters
Height [m]: 7,25mm
Number of pins: 10
Colour: Green
Terminal pitch [m]: 3,81mm
Manufacturer: PHOENIX CONTACT
Manufacturer:: PHOENIX Manufacturer part number: MC 1.5/10-G-3.81 Case style: Rys.MC 1.5/10-G-3.81
External warehouse:
1491 pcs.
Quantity of pcs. 100+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
100
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Height [m]: 7,25mm
Number of pins: 10
Colour: Green
Terminal pitch [m]: 3,81mm