CY8C21223-24SXI
Symbol Micros: CY8C21223-24sxi
Contractor Symbol:
Case : SOP16
MCU 8-bit M8C 4KB Flash 2.5V/3.3V/5V 16-Pin SOIC
Parameters
Case: SOP16
Supply voltage range: 2,4V~5,25V
Number of I/O: 12
Frequency: 24,000MHz
RAM memory: 256B
Manufacturer: Cypress
FLASH memory: 4kB
Manufacturer:: Cypress Manufacturer part number: CY8C21223-24SXI RoHS Case style: SOP16 Datasheet
In stock:
10 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 3+ 10+ 30+ 100+
Add to comparison tool
Packaging:
10
Number of I/O: 12
Frequency: 24,000MHz
RAM memory: 256B
Manufacturer: Cypress
FLASH memory: 4kB
Operating temperature (range): -40°C ~ 85°C