CY8C29466-24PVXI
Symbol Micros: CY8C29466-24pvxi
Contractor Symbol:
Case : SSOP28
MCU 8-bit M8C 32KB Flash 3.3V/5V 28-Pin SSOP
Parameters
Case: SSOP28
Supply voltage range: 3V~5,25V
Number of I/O: 24
Frequency: 24,000MHz
RAM memory: 2kB
Manufacturer: Cypress
FLASH memory: 32kB
Manufacturer:: Infineon Manufacturer part number: CY8C29466-24PVXI Case style: SSOP28
External warehouse:
650 pcs.
Quantity of pcs. 47+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
47
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Manufacturer:: Infineon Manufacturer part number: CY8C29466-24PVXIT Case style: SSOP28
External warehouse:
1000 pcs.
Quantity of pcs. 1000+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
1000
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Supply voltage range: 3V~5,25V
Number of I/O: 24
Frequency: 24,000MHz
RAM memory: 2kB
Manufacturer: Cypress
FLASH memory: 32kB
Operating temperature (range): -40°C ~ 85°C