CY8C29466-24SXI CYPRESS
Symbol Micros: CY8C29466-24sxi
Contractor Symbol:
Case : SOP28
Mikrokontroler PSoC Flash:32kB SRAM:2048B 24MHZ
Parameters
Case: SOP28
Supply voltage range: 3V~5,25V
Number of I/O: 24
Frequency: 24,000MHz
RAM memory: 2kB
Manufacturer: Cypress
FLASH memory: 32kB
Manufacturer:: Infineon Manufacturer part number: CY8C29466-24SXI Case style: SOP28
External warehouse:
54 pcs.
Quantity of pcs. 1+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
1
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Supply voltage range: 3V~5,25V
Number of I/O: 24
Frequency: 24,000MHz
RAM memory: 2kB
Manufacturer: Cypress
FLASH memory: 32kB
Operating temperature (range): -40°C ~ 85°C