CY8C29566-24AXI  CYPRESS
Symbol Micros: CY8C29566-24axi
Contractor Symbol:
Case : TQFP44
MCU 8-bit CY8Cxxx M8C Harvard 32KB Flash 3.3V/5V CY8C29566-24AXIT
Parameters
Case: TQFP44
Supply voltage range: 3V~5,25V
Number of I/O: 40
Frequency: 24,000MHz
RAM memory: 2kB
Manufacturer: Cypress
FLASH memory: 32kB
Manufacturer:: Infineon Manufacturer part number: CY8C29566-24AXI Case style: TQFP44
External warehouse:
150 pcs.
Quantity of pcs. 1+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
1
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
254 pcs.
Quantity of pcs. 160+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
160
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Supply voltage range: 3V~5,25V
Number of I/O: 40
Frequency: 24,000MHz
RAM memory: 2kB
Manufacturer: Cypress
FLASH memory: 32kB
Operating temperature (range): -40°C ~ 85°C