LM12-2004A
Symbol Micros: CZ LM12-2004A
Contractor Symbol:
Case : Rys.LM12-2004A
Inductive sensor; range: 0÷4mm; SCR/NO; 90÷250VAC; M12, cylindrical; wire: 2m; 300mA; operating temperature: -25°C÷75°C; metal; IP67
Parameters
Output configuration: SCR/NO
Range: 0÷4mm
Sensor case: M12, Cylindrical
Supply voltage: 90÷250VAC
Connection: Lead 2m
Case material: Metal
Operating temperature (range): -25°C ~ 75°C
Item available on request
Item in delivery
Estimated date:
Quantity of pcs.: 20
Output configuration: SCR/NO
Range: 0÷4mm
Sensor case: M12, Cylindrical
Supply voltage: 90÷250VAC
Connection: Lead 2m
Case material: Metal
IP rating: IP67
Operating current: 300mA
Sensor type: Inductive
Detailed description
Category: inductive sensor Output: SCR/NO Detection distance: 4mm Dimensions: 12x63mm Mounting method: non-flush Operating voltage: 6~36 VDC Shell material: cylindrical metal Mounting: wire 2m Sealing: IP67 Output current.: 200mA Consumption current: DC<15mA Operating temperature: -25°C ~ 55°C