LM12-3002NAT
Symbol Micros: CZ LM12-3002NAT
Contractor Symbol:
Case : Rys.LM12-3002NAT
Inductive sensor; range: 0÷2mm; NPN/NO; 10÷30VDC; M12, cylindrical; wire: 2m; with connector M12; 4 pins; 200mA; operating temperature: -25°C÷75°C; metal; IP67
Parameters
Output configuration: NPN/NO
Range: 0÷2mm
Sensor case: M12, Cylindrical
Supply voltage: 10÷30VDC
Connection: M12 connector; 4 pins
Case material: Metal
Operating temperature (range): -25°C ~ 75°C
In stock:
9 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 3+ 10+ 20+ 50+
Add to comparison tool
Packaging:
10
Output configuration: NPN/NO
Range: 0÷2mm
Sensor case: M12, Cylindrical
Supply voltage: 10÷30VDC
Case material: Metal
IP rating: IP67
Operating current: 200mA
Sensor type: Inductive
Detailed description
Category: inductive sensor Output: NPN/NO Detection distance: 2mm Dimensions: 12x53mm Mounting method: flush Operating voltage: 6~36 VDC Shell material: cylindrical metal Mounting: wire 2m Sealing: IP67 Output current.: 200mA Consumption current: DC<15mA Operating temperature: -25°C ~ 55°C