LM12-3002PC
Symbol Micros: CZ LM12-3002PC
Contractor Symbol:
Case : Rys.LM12-3002PC
Inductive sensor; range: 0÷2mm; PNP/NO+NC; 10÷30VDC; M12, cylindrical; wire: 2m; 200mA; operating temperature: -25°C÷75°C; metal; IP67
Parameters
Output configuration: PNP/NO+NC
Range: 0÷2mm
Sensor case: M12, Cylindrical
Supply voltage: 10÷30VDC
Connection: Lead 2m
Case material: Metal
Operating temperature (range): -25°C ~ 75°C
Manufacturer:: YUMO Manufacturer part number: LM12-3002PC RoHS Case style: Rys.LM12-3002PC Datasheet
In stock:
20 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 4+ 20+ 40+ 100+
Add to comparison tool
Packaging:
4
Range: 0÷2mm
Sensor case: M12, Cylindrical
Supply voltage: 10÷30VDC
Connection: Lead 2m
Case material: Metal
IP rating: IP67
Operating current: 200mA
Sensor type: Inductive
Detailed description
Category: inductive sensor Output: PNP/NO+NC Detection distance: 2mm Dimensions: 12x58mm Mounting method: flush Operating voltage: 6~36 VDC Shell material: cylindrical metal Mounting: wire 2m Sealing: IP67 Output current.: 200mA Consumption current: DC<15mA Operating temperature: -25°C ~ 55°C