LM12-3004NB
Symbol Micros: CZ LM12-3004NB
Contractor Symbol:
Case : Rys.LM12-3004NB
Inductive sensor; range: 0÷4mm; NPN/NC; 10÷30VDC; M12, cylindrical; wire: 2m; 200mA; operating temperature: -25°C÷75°C; metal; IP67
Parameters
Output configuration: NPN/NC
Range: 0÷4mm
Sensor case: M12, Cylindrical
Supply voltage: 10÷30VDC
Connection: Lead 2m
Case material: Metal
Operating temperature (range): -25°C ~ 75°C
Item available on request
Item in delivery
Estimated date:
Quantity of pcs.: 10
Output configuration: NPN/NC
Range: 0÷4mm
Sensor case: M12, Cylindrical
Supply voltage: 10÷30VDC
Connection: Lead 2m
Case material: Metal
IP rating: IP67
Operating current: 200mA