LM18-3005LA
Symbol Micros: CZ LM18-3005LA
Contractor Symbol:
Case : Rys.LM18-3005LA
Inductive sensor; range: 0÷5mm; two wire system; NO; 10÷30VDC; M18, cylindrical; wire: 2m; 200mA; operating temperature: -25°C÷75°C; metal; IP67
Parameters
Output configuration: 2 wire; NO
Range: 0÷5mm
Sensor case: M18, Cylindrical
Supply voltage: 10÷30VDC
Connection: Lead 2m
Case material: Metal
Operating temperature (range): -25°C ~ 75°C
Manufacturer:: YUMO Manufacturer part number: LM18-3005LA RoHS Case style: Rys.LM18-3005LA Datasheet
In stock:
8 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 2+ 10+ 30+ 100+
Add to comparison tool
Packaging:
2
Range: 0÷5mm
Sensor case: M18, Cylindrical
Supply voltage: 10÷30VDC
Connection: Lead 2m
Case material: Metal
IP rating: IP67
Operating current: 200mA