LM18-3008NAT
Symbol Micros: CZ LM18-3008NAT
Contractor Symbol:
Case : Rys.LM18-3008NAT
Inductive sensor; range: 0÷8mm; NPN/NO; 10÷30VDC; M18, cylindrical; wire: 2m; with connector M12; 4 pins; 200mA; operating temperature: -25°C÷75°C; metal; IP67
Parameters
Output configuration: NPN/NO
Range: 0÷8mm
Sensor case: M18, Cylindrical
Supply voltage: 10÷30VDC
Connection: M12 connector; 4 pins
Case material: Metal
Operating temperature (range): -25°C ~ 75°C
In stock:
10 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 5+ 10+ 20+ 50+
Add to comparison tool
Packaging:
5
Output configuration: NPN/NO
Range: 0÷8mm
Sensor case: M18, Cylindrical
Supply voltage: 10÷30VDC
Case material: Metal
IP rating: IP67
Operating current: 200mA