LM18-3008PB
Symbol Micros: CZ LM18-3008PB
Contractor Symbol:
Case : Rys.LM18-3008PB
Inductive sensor; range: 0÷8mm; PNP/NC; 10÷30VDC; M18, cylindrical; wire: 2m; 200mA; operating temperature: -25°C÷75°C; metal; IP67
Parameters
Output configuration: PNP/NC
Range: 0÷8mm
Sensor case: M18, Cylindrical
Supply voltage: 10÷30VDC
Connection: Lead 2m
Case material: Metal
Operating temperature (range): -25°C ~ 75°C
Manufacturer:: YUMO Manufacturer part number: LM18-3008PB RoHS Case style: Rys.LM18-3008PB Datasheet
In stock:
8 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 2+ 4+ 10+ 40+
Add to comparison tool
Packaging:
2
Output configuration: PNP/NC
Range: 0÷8mm
Sensor case: M18, Cylindrical
Supply voltage: 10÷30VDC
Connection: Lead 2m
Case material: Metal
IP rating: IP67
Operating current: 200mA