LM30-3015LB
Symbol Micros: CZ LM30-3015LB
Contractor Symbol:
Case : Rys.LM30-3015LB
Inductive sensor; range: 0÷15mm; two wire system; NC; 10÷36VDC; M30, cylindrical; wire: 2m; 200mA; operating temperature: -25°C÷75°C; metal; IP67
Parameters
Output configuration: 2 wire; NC
Range: 0÷15mm
Sensor case: M30, Cylindrical
Supply voltage: 10÷30VDC
Connection: Lead 2m
Case material: Metal
Operating temperature (range): -25°C ~ 75°C
Manufacturer:: YUMO Manufacturer part number: LM30-3015LB RoHS Case style: Rys.LM30-3015LB Datasheet
In stock:
10 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 2+ 4+ 10+ 30+
Add to comparison tool
Packaging:
2
Range: 0÷15mm
Sensor case: M30, Cylindrical
Supply voltage: 10÷30VDC
Connection: Lead 2m
Case material: Metal
IP rating: IP67
Operating current: 200mA