LM30-3015PC
Symbol Micros: CZ LM30-3015PC
Contractor Symbol:
Case : Rys.LM30-3015PC
Inductive sensor; range: 0÷15mm; PNP/NO+NC; 10÷30VDC; M30, cylindrical; wire: 2m; 200mA; operating temperature: -25°C÷75°C; metal; IP67
Parameters
Output configuration: PNP/NO+NC
Range: 0÷15mm
Sensor case: M30, Cylindrical
Supply voltage: 10÷30VDC
Connection: Lead 2m
Case material: Metal
Operating temperature (range): -25°C ~ 75°C
Item available on request
Item in delivery
Estimated date:
Quantity of pcs.: 10
Range: 0÷15mm
Sensor case: M30, Cylindrical
Supply voltage: 10÷30VDC
Connection: Lead 2m
Case material: Metal
IP rating: IP67
Operating current: 200mA