32 207 691 YAGEO Temperature sensor
Symbol Micros:
CZ PT100-1.7x1.25/A
Case : Rys.PT100-1.7x1.25
100R; operating temperature: -50°C÷650°C; class A; ceramic case; 2 leads 10mm; body dimensions: 1.7x1.25mm
Parameters
| External dimensions: | 1.7x1.25mm |
| Operating temperature (range): | -50°C ~ 650°C |
| Type of sensor: | Pt100 |
| Cable length: | 10mm |
| Manufacturer: | Yageo |
| Leads: | 2 wires |
| Sensor case: | Ceramic |
Manufacturer:: YAGEO HERAEUS
Manufacturer part number: 32 207 691 RoHS
Case style: Rys.PT100-1.7x1.25
In stock:
20 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 100+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 4,9466 | 4,2518 | 3,9809 | 3,8372 | 3,8042 |
Manufacturer:: TEMP
Manufacturer part number: 32 207 691 RoHS
Case style: Rys.PT100-1.7x1.25/A
In stock:
21 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 4,8289 | 4,3083 | 3,9974 | 3,7948 | 3,7147 |
| External dimensions: | 1.7x1.25mm |
| Operating temperature (range): | -50°C ~ 650°C |
| Type of sensor: | Pt100 |
| Cable length: | 10mm |
| Manufacturer: | Yageo |
| Leads: | 2 wires |
| Sensor case: | Ceramic |
| Tolerance: | Kl. A |
| Resistance: | 100 Ohm |
| Sensor type: | Temperature |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols