7446622002 Wurth Power inductor
Symbol Micros:
D 7446622002
Case : Rys.7446622002
SMD Power inductor; inductance: 2.2mH; 30%; current: 2A; resistance: 0.1R; dimensions: 18x13mm; operating temperature: -40°C ~ 125°C
Parameters
| Manufacturer: | Wurth |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 2,2mH |
| Current: | 2A |
| Resistance: | 0,1 Ohm |
| Tolerance [%]: | 30% |
| Manufacturer: | Wurth |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 2,2mH |
| Current: | 2A |
| Resistance: | 0,1 Ohm |
| Tolerance [%]: | 30% |
| Dimensions: | 18x13mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols