744777115 Wurth Power inductor
Symbol Micros:
D 744777115
Case : Rys.744777115
SMD Power inductor; inductance: 15uH; 20%; current: 1,8A; resistance: 81mR; dimensions: 7.3x7.3x4.5mm; operating temperature: -40°C ~ 125°C
Parameters
| Manufacturer: | Wurth |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 15uH |
| Current: | 1,8A |
| Resistance: | 0,081Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Manufacturer: | Wurth |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 15uH |
| Current: | 1,8A |
| Resistance: | 0,081Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 7.3x7.3x4.5mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols