B82462A4102M000 TDK Power inductor
Symbol Micros: D B82462A4102M000
Contractor Symbol:
Case : Rys.B82462A4
SMD Power inductor; inductance: 1uH; 20%; current: 3A; resistance: 0.024R; dimensions: 6x6x3mm; operating temperature: -55°C ~ 150°C
Parameters
Manufacturer: TDK
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 1uH
Current: 3A
Resistance: 24 mOhm
Tolerance [%]: 20%
Manufacturer:: EPCOS Manufacturer part number: B82462A4102M000 Case style: Rys.B82462A4
External warehouse:
2500 pcs.
Quantity of pcs. 2500+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
2500
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Manufacturer: TDK
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 1uH
Current: 3A
Resistance: 24 mOhm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 6x6x3mm
Operating temperature (range): -55°C ~ 150°C