B82462A4102M000 TDK Power inductor
Symbol Micros:
D B82462A4102M000
Case : Rys.B82462A4
SMD Power inductor; inductance: 1uH; 20%; current: 3A; resistance: 0.024R; dimensions: 6x6x3mm; operating temperature: -55°C ~ 150°C
Parameters
| Manufacturer: | TDK |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 1uH |
| Current: | 3A |
| Resistance: | 24 mOhm |
| Tolerance [%]: | 20% |
Manufacturer:: EPCOS
Manufacturer part number: B82462A4102M000
Case style: Rys.B82462A4
External warehouse:
2500 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5066 |
| Manufacturer: | TDK |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 1uH |
| Current: | 3A |
| Resistance: | 24 mOhm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 6x6x3mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols