Symbol Micros: D DJNR3015-004.7 BRNS
Contractor Symbol:
Case : Rys.DJNR3015 BRNS
SMD Power inductor; inductance: 4.7uH; 20%; current: 1.2A; resistance: 0.136R; dimensions: 3x3x1,5mm operating temperature: -40°C ~ 125°C; equivalent: D DJNR3015-004.7; SRN3015C-4R7M
Parameters
Manufacturer: Bourns
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 4,7uH
Current: 1,2A
Resistance: 0,136Ohm
Tolerance [%]: 20%
Manufacturer:: Bourns Manufacturer part number: SRN3015-4R7M Case style: Rys.DJNR3015 BRNS
External warehouse:
112400 pcs.
Quantity of pcs. 2000+ (Please wait for the order confirmation)
Packaging:
2000
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
22000 pcs.
Add to comparison tool
Packaging:
2000
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Manufacturer: Bourns
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 4,7uH
Current: 1,2A
Resistance: 0,136Ohm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 3x3x1.5mm
Operating temperature (range): -40°C ~ 125°C