Symbol Micros: D DJNR3015-006.8 BRNS
Contractor Symbol:
Case : Rys.DJNR3015 BRNS
SMD Power inductor; inductance: 6.8uH; 20%; current: 1.05A; resistance: 0.211R; dimensions: 3x3x1,5mm operating temperature: -40°C ~ 125°C; equivalent: D DJNR3015-006.8
Parameters
Manufacturer: Bourns
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 6,8uH
Current: 1,05A
Resistance: 0,211Ohm
Tolerance [%]: 20%
Manufacturer:: Bourns Manufacturer part number: SRN3015-6R8M Case style: Rys.DJNR3015 BRNS
External warehouse:
26000 pcs.
Quantity of pcs. 2000+ (Please wait for the order confirmation)
Packaging:
2000
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Manufacturer: Bourns
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 6,8uH
Current: 1,05A
Resistance: 0,211Ohm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 3x3x1.5mm
Operating temperature (range): -40°C ~ 125°C