Symbol Micros: D DJNR3015-100.0 BRNS
Contractor Symbol:
Case : Rys.DJNR3015 BRNS
SMD power inductor; inductance: 100uH; 20%; current: 0.27A; resistance: 2.92R; dimensions: 3x3x1,5mm operating temperature: -40°C ~ 125°C; equivalent: D DJNR3015-100.0
Mounting: SMD
Inductance: 100uH
Current: 270mA
Resistance: 2,92Ohm
Tolerance [%]: 20%
Item available on request
Mounting: SMD
Inductance: 100uH
Current: 270mA
Resistance: 2,92Ohm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 3x3x1.5mm
Operating temperature (range): -40°C ~ 125°C