SRN3030HA-100M Bourns Power inductor
Symbol Micros:
D DJNR3030-010.0 BRNS AUTO
Case : Rys.DJNR3030 BRNS
SMD Power inductor; inductance: 10uH; 20%; current: 0.9A; resistance: 0.45R; dimensions: 3x3x3mm; Automotive; AEC-Q200
Parameters
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 10uH |
| Current: | 0,9A |
| Resistance: | 0,45 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
Manufacturer:: Bourns
Manufacturer part number: SRN3030HA-100M
Case style: Rys.DJNR3030 BRNS
External warehouse:
2100 pcs.
| Quantity of pcs. | 1400+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1517 |
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 10uH |
| Current: | 0,9A |
| Resistance: | 0,45 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 3x3x3mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 155°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols