SRN4012TA-100M Bourns Power inductor
Symbol Micros:
D DJNR4012-010.0 BRNS
Case : Rys.DJNR4012 BRNS
SMD Power inductor; inductance: 10uH; 20%; current: 1.1A; resistance: 0.18R; dimensions: 4x4x1.2mm; operating temperature: -40°C ~ 105°C
Parameters
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 10uH |
| Current: | 1,1A |
| Resistance: | 0,18 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
Manufacturer:: Bourns
Manufacturer part number: SRN4012TA-100M
Case style: Rys.DJNR4012 BRNS
External warehouse:
31500 pcs.
| Quantity of pcs. | 4500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0832 |
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 10uH |
| Current: | 1,1A |
| Resistance: | 0,18 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 4x4x1.2mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 105°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols