SRN4018-1R0Y Bourns Power inductor
Symbol Micros:
D DJNR4018-001.0 BRNS
Case : Rys.SRN4018
SMD Power inductor; inductance: 1uH; 30%; current: 3.7A; resistance: 0.023R; dimensions: 4x4x1.8mm; operating temperature: -40°C ~ 125°C; equivalent: D DJNR4018-001.0; VLS4020CX-1R0M-H
Parameters
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 1uH |
| Current: | 3,7A |
| Resistance: | 23 mOhm |
| Tolerance [%]: | 30% |
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 1uH |
| Current: | 3,7A |
| Resistance: | 23 mOhm |
| Tolerance [%]: | 30% |
| Dimensions: | 4x4x1.8mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols