SMD Power inductor; 2.2uH
Symbol Micros:
D DJNR4018-002.2
Case : Rys.DJNR4018
SMD Power inductor; inductance: 2.2uH; 30%; current: 2.4A; resistance: 0.06R; dimensions: 4x4x2mm
Parameters
| Manufacturer: | N/A |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 2,2uH |
| Current: | 2,4A |
| Resistance: | 0,06 Ohm |
| Tolerance [%]: | 30% |
Manufacturer:: PASSIVE TECH
Manufacturer part number:
Case style: Rys.DJNR4018
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 10+ | 30+ | 100+ | 499+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2276 | 0,1559 | 0,0950 | 0,0654 | 0,0506 |
Manufacturer:: PASSIVE TECH
Manufacturer part number:
Case style: Rys.DJNR4018
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 3000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2276 | 0,1155 | 0,0698 | 0,0555 | 0,0506 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-06-03
Quantity of pcs.: 3000
| Manufacturer: | N/A |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 2,2uH |
| Current: | 2,4A |
| Resistance: | 0,06 Ohm |
| Tolerance [%]: | 30% |
| Dimensions: | 4x4x2mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols