Symbol Micros: D DJNR4018-002.2 BRNS
Contractor Symbol:
Case : Rys.SRN4018
SMD Power inductor; inductance: 2.2uH; 20%; current: 2.9A; resistance: 0.044R; dimensions: 4x4x1.8mm operating temperature: -55°C ~ 125°C; equivalent: D DJNR4018-002.2
Parameters
Manufacturer: Bourns
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 2,2uH
Current: 2,20A
Resistance: 44 mOhm
Tolerance [%]: 20%
Manufacturer:: Bourns Manufacturer part number: SRN4018-2R2M RoHS Case style: Rys.SRN4018 Datasheet
In stock:
3000 pcs.
Quantity of pcs. 3+ 20+ 100+ 300+ 1000+
Add to comparison tool
Packaging:
3000
Manufacturer: Bourns
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 2,2uH
Current: 2,20A
Resistance: 44 mOhm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 4x4x1.8mm
Operating temperature (range): -40°C ~ 125°C