Symbol Micros: D DJNR4018-003.3 TAIYO
Contractor Symbol:
Case : Rys.NRS4018T
SMD Power inductor; inductance: 3.3uH; 20%; current: 2A; resistance: 0.066R; dimensions: 4x4x1.8mm; operating temperature: -25°C ~ 125°C; equivalent: D DJNR4018-003.3; SRN4018-3R3M
Parameters
Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 3,3uH
Current: 2A
Resistance: 0,066 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Manufacturer:: TAIYO YUDEN Manufacturer part number: NRS4018T3R3MDGJ Case style: Rys.NRS4018T
External warehouse:
136500 pcs.
Quantity of pcs. 3500+ (Please wait for the order confirmation)
Packaging:
3500
must exceed 40 Euro.
Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 3,3uH
Current: 2A
Resistance: 0,066 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 4x4x1.8mm
Operating temperature (range): -25°C ~ 125°C