Symbol Micros: D DJNR4018-004.7 BRNS
Contractor Symbol:
Case : Rys.SRN4018
SMD Power inductor; inductance: 4.7uH; 20%; current: 1.9A; resistance: 0.084R; dimensions: 4x4x1.8mm; operating temperature: -40°C ~ 125°C; equivalent: D DJNR4018-004.7; NRS4018T4R7MDGJ
Mounting: SMD
Inductance: 4,7uH
Current: 1,9A
Resistance: 0,084 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Manufacturer:: Bourns Manufacturer part number: SRN4018-4R7M RoHS Case style: Rys.SRN4018 Datasheet
In stock:
3000 pcs.
Quantity of pcs. 3+ 20+ 100+ 300+ 1000+
Add to comparison tool
Packaging:
3000
Manufacturer:: Bourns Manufacturer part number: SRN4018-4R7M Case style: Rys.SRN4018
External warehouse:
441000 pcs.
Quantity of pcs. 3000+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
3000
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Mounting: SMD
Inductance: 4,7uH
Current: 1,9A
Resistance: 0,084 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 4x4x1.8mm
Operating temperature (range): -40°C ~ 125°C