Symbol Micros: D DJNR4018-047.0 BRNS
Contractor Symbol:
Case : Rys.SRN4018
SMD Power inductor; inductance: 47uH; 20%; current: 0.6A; resistance: 0.78R; dimensions: 4x4x1.8mm; operating temperature: -40°C ~ 125°C; equivalent: D DJNR4018-047.0; NRS4018T470MDGJ
Parameters
Manufacturer: Bourns
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 47uH
Current: 0,6A
Resistance: 0,78 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Manufacturer:: Bourns Manufacturer part number: SRN4018-470M Case style: Rys.SRN4018
External warehouse:
30000 pcs.
Quantity of pcs. 3000+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
3000
must exceed 40 Euro.
Manufacturer: Bourns
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 47uH
Current: 0,6A
Resistance: 0,78 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 4x4x1.8mm
Operating temperature (range): -40°C ~ 125°C