Symbol Micros: D DJNR5040-010.0 BRNS
Contractor Symbol:
Case : Rys.SRN5040
SMD Power inductor; inductance: 10uH; 20%; current: 2.1A; resistance: 0.068R; dimensions: 5x5x4mm; operating temperature: -40°C ~ 125°C; equivalent: D DJNR5040-010.0
Parameters
Manufacturer: Bourns
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 10uH
Current: 2,1A
Resistance: 0,068 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Manufacturer:: Bourns Manufacturer part number: SRN5040-100M RoHS Case style: Rys.SRN5040 Datasheet
In stock:
950 pcs.
Quantity of pcs. 3+ 20+ 100+ 300+ 1000+
Add to comparison tool
Packaging:
1000
Manufacturer:: Bourns Manufacturer part number: SRN5040-100M Case style: Rys.SRN5040
External warehouse:
70000 pcs.
Quantity of pcs. 1000+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
1000
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
1000 pcs.
must exceed 40 Euro.
Manufacturer: Bourns
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 10uH
Current: 2,1A
Resistance: 0,068 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 5x5x4mm
Operating temperature (range): -40°C ~ 125°C