Symbol Micros: D DJNR8040-002.2 BRNS
Contractor Symbol:
Case : Rys.SRN8040 BRNS
SMD Power inductor; inductance: 2.2uH; 30%; current: 6.3A; resistance: 0.013R; dimensions: 8x8x4mm; operating temperature: -40°C ~ 125°C; equivalent: D DJNR8040-002.2; SRN8040TA-2R2Y
Parameters
Manufacturer: Bourns
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 2,2uH
Current: 6,3A
Resistance: 13 mOhm
Tolerance [%]: 30%
Manufacturer:: Bourns Manufacturer part number: SRN8040-2R2Y Case style: Rys.SRN8040 BRNS
External warehouse:
20000 pcs.
Quantity of pcs. 1000+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
1000
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
33000 pcs.
Add to comparison tool
Packaging:
1000
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Manufacturer: Bourns
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 2,2uH
Current: 6,3A
Resistance: 13 mOhm
Tolerance [%]: 30%
Dimensions: 8x8x4mm
Operating temperature (range): -40°C ~ 125°C