Symbol Micros: D DJNR8040-003.3 BRNS
Contractor Symbol:
Case : Rys.SRN8040 BRNS
SMD Power inductor; inductance: 3.3uH; 30%; current: 5.6A; resistance: 0.021R; dimensions: 8x8x4mm; operating temperature: -40°C ~ 125°C; equivalent: D DJNR8040-003.3; SRN8040TA-3R3Y
Parameters
Manufacturer: Bourns
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 3,3uH
Current: 5,6A
Resistance: 0,021 Ohm
Tolerance [%]: 30%
Manufacturer:: Bourns Manufacturer part number: SRN8040-3R3Y Case style: Rys.SRN8040 BRNS
External warehouse:
105000 pcs.
Quantity of pcs. 1000+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
must exceed 40 Euro.
Manufacturer: Bourns
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 3,3uH
Current: 5,6A
Resistance: 0,021 Ohm
Tolerance [%]: 30%
Dimensions: 8x8x4mm
Operating temperature (range): -40°C ~ 125°C