Symbol Micros: D DJNR8040-004.7 BRNS
Contractor Symbol:
Case : Rys.SRN8040 BRNS
SMD Power inductor; inductance: 4.7uH; 30%; current: 4.1A; resistance: 0.024R; dimensions: 8x8x4mm; operating temperature: -40°C ~ 125°C; equivalent: D DJNR8040-004.7; SRN8040TA-4R7M
Parameters
Manufacturer: Bourns
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 4,7uH
Current: 4,1A
Resistance: 24 mOhm
Tolerance [%]: 30%
Manufacturer:: Bourns Manufacturer part number: SRN8040-4R7Y Case style: Rys.SRN8040 BRNS
External warehouse:
1000 pcs.
Quantity of pcs. 1000+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
must exceed 40 Euro.
Manufacturer: Bourns
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 4,7uH
Current: 4,1A
Resistance: 24 mOhm
Tolerance [%]: 30%
Dimensions: 8x8x4mm
Operating temperature (range): -40°C ~ 125°C