D DJNR8040-010.0 BRNS
Case : Rys.SRN8040 BRNS
SMD Power inductor; inductance: 10uH; 20%; current: 3.1A; resistance: 0.05R; dimensions: 8x8x4mm; operating temperature: -40°C ~ 125°C; equivalent: D DJNR8040-010.0; SRN8040TA-100M
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 10uH |
| Current: | 3,1A |
| Resistance: | 0,05 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
Manufacturer:: Bourns
Manufacturer part number: SRN8040-100M
Case style: Rys.SRN8040 BRNS
External warehouse:
1000 pcs.
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 10uH |
| Current: | 3,1A |
| Resistance: | 0,05 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 8x8x4mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |