D DJNR8040-100.0 BRNS
Case : Rys.SRN8040 BRNS
SMD Power inductor; inductance: 100uH; 20%; current: 1A; resistance: 0.4R; dimensions: 8x8x4mm; operating temperature: -40°C ~ 125°C; equivalent: D DJNR8040-100.0; SRN8040TA-101M
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 100uH |
| Current: | 1A |
| Resistance: | 0,4 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
Manufacturer:: Bourns
Manufacturer part number: SRN8040-101M
Case style: Rys.SRN8040 BRNS
External warehouse:
23000 pcs.
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 100uH |
| Current: | 1A |
| Resistance: | 0,4 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 8x8x4mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |