BMRA000606303R3 Pulse Power inductor
Symbol Micros:
D HPI0630-003.3 PULSE
Case : Rys.BMRA00060630
SMD Power inductor; inductance: 3.3uH; 20%; current: 6A; resistance: 0.035R; dimensions: 7.3x6x6x3mm operating temperature: -55°C ~ 125°C
Parameters
| Manufacturer: | Pulse |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 3,3uH |
| Current: | 6A |
| Resistance: | 35 mOhm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Manufacturer: | Pulse |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 3,3uH |
| Current: | 6A |
| Resistance: | 35 mOhm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 7.3x6x6x3mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols