SMD Power inductor; 4.7uH
Symbol Micros:
D HPI0630-004.7
Case : Rys.HPI0630
SMD Power inductor; inductance: 4.7uH; 20%; current: 5.5A; resistance: 0.038R; dimensions: 7.3x6.6x3mm
Parameters
| Manufacturer: | N/A |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 4,7uH |
| Current: | 5,5A |
| Resistance: | 38 mOhm |
| Tolerance [%]: | 20% |
Item in delivery
Estimated date:
2026-07-30
Quantity of pcs.: 2000
| Manufacturer: | N/A |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 4,7uH |
| Current: | 5,5A |
| Resistance: | 38 mOhm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 7.3x6.6x3mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols