D HPI1040-010.0 BRNS
Case : Rys.SRP1038A
SMD Power inductor; inductance: 10uH; 20%; current: 7.5A; resistance: 30mR; dimensions: 11x10x3.8mm; operating temperature: -40°C ~ 150°C; equivalent: D HPI1040-010.0
Parameters
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 10uH |
| Current: | 7,5A |
| Resistance: | 0,03 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
Manufacturer:: Bourns
Manufacturer part number: SRP1038A-100M
Case style: Rys.SRP1038A
External warehouse:
24000 pcs.
| Quantity of pcs. | 500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 10uH |
| Current: | 7,5A |
| Resistance: | 0,03 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 11x10x3.8mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 150°C |