IHLP1212BZEV3R3M5A Vishay Power inductor
Symbol Micros: D IHLP1212BZEV3R3M5A
Contractor Symbol:
Case : Rys.IHLP1212BZ-5A
SMD Power inductor; inductance: 3.3uH; 20%; current: 3.26A; resistance: 0,09679R; dimensions: 3.3x3,556x2mm; operating temperature: -55°C ~ 155°C; Automotive; AEC-Q200
Parameters
Manufacturer: VISHAY
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 3,3uH
Current: 3,26A
Resistance: 0,09679Ohm
Tolerance [%]: 20%
In stock:
1240 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 5+ 20+ 100+ 500+
Add to comparison tool
Stock available
Until stock lasts
Packaging:
4000
Manufacturer: VISHAY
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 3,3uH
Current: 3,26A
Resistance: 0,09679Ohm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 3.3x3,556x2mm
Operating temperature (range): -55°C ~ 155°C