IHLP1616BZER1R0M1A Vishay Power inductor
Symbol Micros: D IHLP1616BZER1R0M1A
Contractor Symbol:
Case : Rys.IHLP1616BZ
SMD Power inductor; inductance: 1uH; 20%; current: 4.5A; resistance: 0,027R; dimensions: 4,06x4,45x2mm; operating temperature: -55°C ~ 125°C
Parameters
Manufacturer: VISHAY
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 1uH
Current: 4,5A
Resistance: 0,027 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Manufacturer:: Vishay Manufacturer part number: IHLP1616BZER1R0M1A Case style: Rys.IHLP1616BZ
External warehouse:
4000 pcs.
Quantity of pcs. 4000+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
4000
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Manufacturer: VISHAY
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 1uH
Current: 4,5A
Resistance: 0,027 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 4,06x4,45x2mm
Operating temperature (range): -55°C ~ 125°C