IHLP1616BZER2R2M11 Vishay Power inductor
Symbol Micros: D IHLP1616BZER2R2M11
Contractor Symbol:
Case : Rys.IHLP1616BZ
SMD Power inductor; inductance: 2.2uH; 20%; current: 3.25A; resistance: 0,068R; dimensions: 4,06x4,45x2mm; operating temperature: -55°C ~ 125°C
Mounting: SMD
Inductance: 2,2uH
Current: 3,25A
Resistance: 0,068 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Manufacturer:: Vishay Manufacturer part number: IHLP1616BZER2R2M11 Case style: Rys.IHLP1616BZ
External warehouse:
4000 pcs.
Quantity of pcs. 4000+ (Please wait for the order confirmation)
4000
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Mounting: SMD
Inductance: 2,2uH
Current: 3,25A
Resistance: 0,068 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 4,06x4,45x2mm
Operating temperature (range): -55°C ~ 125°C