IHLP2020BZER1R0M11 Vishay Power inductor
Symbol Micros:
D IHLP2020BZER1R0M11
Case : Rys.IHLP2020BZ-11
SMD Power inductor; inductance: 1uH; 20%; current: 7.5A; resistance: 18.1mR; dimensions: 5,18x5,49x2mm; operating temperature: -55°C ~ 125°C
Parameters
| Manufacturer: | VISHAY |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 1uH |
| Current: | 7,5A |
| Resistance: | 18,1mOhm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 1uH |
| Current: | 7,5A |
| Resistance: | 18,1mOhm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 5,18x5,49x2mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols