IHLP2020BZER2R2M01 Vishay Power inductor
Symbol Micros: D IHLP2020BZER2R2M01
Contractor Symbol:
Case : Rys.IHLP2020BZ-01
SMD Power inductor; inductance: 2.2uH; 20%; current: 4.3A; resistance: 50.1mR; dimensions: 5,18x5,49x2mm; operating temperature: -55°C ~ 125°C
Parameters
Manufacturer: VISHAY
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 2,2uH
Current: 4,2A
Resistance: 50,1 mOhm
Tolerance [%]: 20%
Item available on request
Manufacturer: VISHAY
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 2,2uH
Current: 4,2A
Resistance: 50,1 mOhm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 5,18x5,49x2mm
Operating temperature (range): -55°C ~ 125°C